Upis 2019/2020

„Луда матура“ у средњој школи

15.05.2015

„У младости нисмо баш озбиљни ми,

Кад зелене липе миришу по граду.“ (А.Рембо)

Мај месец за сваког матуранта има посебну драж. То је месец кад се школа ближи крају, оцене закључују, све пролази у дружењу и потреби да се искористи сваки тренутак. Тим поводом су матуранти Хемијско-прехрамбене средње школе, у петак 15. маја, организовали маскенбал. Последњи дан у школи искористили су на прави начин. Костими: Пипи Дуга Чарапе, шеика, Круеле, Штрумпфете, мумије, Индијанаца и других прошетали су се учионицама, поразговарали са професорима, а шеици су у шали преговарали са директором. Касније су отишли до града и библиотеке и, својом младошћу и енергијом, мамили свима осмехе и  доносили веселу атмосферу. Матуранткиња Душанка Загорац каже: „ Пуна сам утисака. Био је ово невероватан дан и лепо је што смо га провели на овако занимљив начин. Било нам је забавно и некако посебно данас“.

М.М.И.