Upis 2019/2020

У посети Српском народном позоришту

27.04.2015

На велику радост чоканских средњошколаца, поново је организован одлазак у Нови Сад и посета Српском народном позоришту. Наиме, захваљујући Културно-образовном центру, ученици и професори Хемијско-прехрамбене средње школе, заједно са организатором културних дешавања Ласлом Сабом, имали су могућност да 27. априла погледају представу „Лажа и паралажа“. Добро расположење улепшао је и диван пролећни дан, који су ђаци искористили за шетњу пре представе. Кулминација вечери била је изврсна комедија рађена по тексту Јована Стерије Поповића, изведена на сцени „Јован Ђорђевић“. Смештена у данашње време транзиције, говори о људима на ивици егзистенције, који пристају да поверују у лажи и буду обманути, јер им то представља једини бег од стварности. По речима редитеља Жанка Томића има таквих времена када је достојанствен живот могућ само ако га умислиш.